Dziś pół dnia zajęło mi dokończenie relacji z Beer Geek Night w Szczecinie i już myślałem, że nie wyrobię się z cotygodniowym Przeglądem Piwnych Wydarzeń Tygodnia. A jednak się udało i to o całkiem sensownej porze. Znowu nie miałem jednak czasu na dokładniejsze przejrzenie kalendarzy, dlatego nie zdziwię się, jeśli coś pominąłem. Wiedzcie, że nie jest to naumyślne, czy też złośliwe ;). 

Jeśli zauważycie, że nie wspomniałem o jakiejś imprezie w Waszej okolicy (lub której jesteście organizatorami), to dajcie mi proszę znać na email [email protected] lub w komentarzach tu na blogu. Przypominam, że na bieżąco wszystkie wydarzenia zamieszczam w prowadzonym przez siebie tu na blogu kalendarzu. Gorąco zachęcam do korzystania z niego :).

Reklama

Zachodniopomorskie

Zapraszamy na profesjonalne szkolenie sensoryczne, w ramach którego poznacie 22 cechy charakterystyczne dla piwa. Ćwiczyć będziemy na próbkach firmy Flavor Activ, z której usług korzystają browary na całym świecie. Szkolenie poprowadzi Marcin Stefaniak, sędzia PSPD i BJCP.

Koszt szkolenia: 130zł

Szkolenie składa się z trzech dwugodzinnych sesji, które odbędą się:
– 19 października (czw) 18:00 – 20:00
– 21 października (sb) 17:00 – 19:00
– 22 października (nd) 17:00 – 19:00

Zgłoszenia mailowo lub telefonicznie:
[email protected]m
505 630 760

W trakcie trzech sesji degustacyjnych poznacie następujące cechy:
1. Astringent – Ściągający
2. Mercaptan – Merkaptan
3. DMS – siarczek dimetylu
4. H2S – Siarkowodór
5. Ethyl Hexanoate – Heksanian etylu
6. Papery – Papierowy
7. Metallic – Metaliczny
8. Diacetyl
9. Earthy – Ziemisty
10. Ethyl Acetate – Octan etylu
11. Acetaldehyde – Aldehyd octowy
12. Yeasty – Drożdżowy
13. Butyric – Kwas masłowy
14. Brett – Barnyard – Dzikie drożdże/obora
15. Acetic – octowy
16. Caprylic – Kwas kaprylowy „kozi”
17. Isovaleric – Kwas izowalerianowy
18. Lightstruck – Naświetlony
19. Isoamyl Acetate – Octan izoamylu
20. Chlorophenol – Chlorofenol
21. Ethyl Butyrate – Maślan etylu
22. Catty – Koci (źródło: Facebook)

Dolnośląskie

W najbliższy czwartek 19/10 warzymy razem z – jednym z najbardziej renomowanych browarów kraftowych w Europie. W czwartek ok. 19:00, zapraszamy na Meet the Brewers. Wraz z Fredrik Fölster opowiemy o wspólnym piwie i naszym Piwnym Moście. Jedną z atrakcji wieczorku piwa Brewski oraz specjalne skandynawskie menu. Kanapki z krewetkami, które zrobiły furorę podczas kranoprzejęcia. Z pieczywem i majonezem (z marakują) z Concept Stu Mostów. Do tego frykadelki – ikona skandynawskiej kuchni. Smak mięsa w połączeniu z lekkim rybnym sosem i świeżą sałatką z młodych ziemniaków. Zapraszamy na Długosza!

Brewski słynie z owocowych IPA, szczególnie z owoców tropikalnych. Ale legendę zbudowało podejście. Świat uważa ich za ikonę craftu, a oni są zadowoleni z jednego swojego piwa. Po uwarzeniu 60 warek, czyli po wielu latach dopracowywania jego receptury. Jak to jest? – zapraszamy by o to pytać. Więcej o podejściu Brewski w bardzo ciekawym wywiadzie, do przeczytania na https://100mostow.pl/blog/2017/07/27/brewski (źródło: Facebook)

Kujawsko-Pomorskie

Zapraszamy Was na premierę nowego piwa. Americana to połączenie amerykańskich chmieli ze świeżo wypaloną kawą Columbia La Manuela. Aromat tropikalnych owoców współgra z delikatną i subtelną nutą kawy. Coffe APA to balans goryczki z chlebową – ciasteczkową słodowością. Americana – na dobry początek… (źródło: Facebook)

Małopolskie

Nadszedł ten dzień, w którym musimy podać informację, w którą nie wierzyliśmy nigdy wcześniej. Niestety musimy poinformować, że rozpoczęliśmy odliczanie dni do ostatniego piwa w Tap House. Tak, wiemy, że drugi raz to widzicie, ale tym razem nie ma drugiego dna. Nie chcemy byście myśleli, że robimy sobie z Was żarty.

Po wielu próbach zmian, unowocześnień, reaktywacji, doszliśmy do wniosku, który będzie pretekstem do wspólnego spotkania przy ostatnim piwie. Szczegóły już wkrótce, ale już dziś rezerwujcie czas 20 i 21 października, by spotkać się z nami po raz ostatni. My będziemy aktualnym ale i starym składem czekali na Was. Pojawi się też ekipa Pracowni. To będzie największa i najdłuższa impreza w Tapie ever.

Do zobaczenia! Do ostatniej kropli. (źródło: Facebook)

Mazowieckie

Jacek Domagalski czyli Jacer to jedna z bardziej znanych i wyrazistych postaci na rodzimej scenie kraftowej, która jak wiekszość piwowarów rzemieślniczych, wywodzi się ze środowiska piwowarów domowych. To on od wielu lat organizuje Zlot Piwowarów Domowych w Dolinie Baryczy. Jacer jest także znanym miłośnikiem i jednym z odnowicieli stylu grodziskie, oraz pomysłodawcą Święto piwa Grodziskiego. Pracował jako piwowar w Browar Nepomucen i Pracownia Piwa. O planach Browaru Milicz chętnie opowie Wam już 20.10 w Samych Kraftach. A opowiadać umie, jak nikt inny. Oto próbka:
„Browar Milicz – craft&roll, to rockandrollowy browar rzemieślniczy położony w samym sercu Doliny Baryczy. Rockandrollowy, bo zawsze gdy odwiedzicie browar będzie leciała w nim dobra muzyka. Dobra muzyka, od punka poprzez grunge, rock, metal po jazz. Muzyka towarzyszyć będzie podczas warzenia piwa od początku do końca procesu produkcji. Dlaczego tak? Przy dobrej muzyce fajnie nam się pracuje a to wpływa na efekt końcowy czyli na ciekawe, dobre, fajne, wywołujące na ustach uśmiech, piwo. Trójkowa muzyka towarzyszyła mi zawsze w piątkowe i sobotnie wieczory gdy warzyłem w domu. 🙂
Jako browar, zaczynam od warzenia kontraktowego. Chciałbym aby ten okres trwał jak najkrócej. Docelowo browar będzie mieścił się w Miliczu, prace w tym kierunku trwają już od jakiegoś czasu.
Wybór pierwszego do uwarzenia było nie lada wyzwaniem. Długo rozmyślałem co by to mogło być. Nie było łatwo, do czasu aż wybrałem się na wyprawę rowerową na milickie stawy. Tam w ciszy i spokoju rodzą się najlepsze pomysły. 😉
Prawie cały ten rok w polskim krafcie upłynął pod znakiem piw z dodatkiem owoców. Kwestią pozostało tylko jakie dodać owoce. Odpowiedź pojawiła się sama. Groble stawów a także nasze lasy obfitują w dwa owoce: malina i jeżyna i to one trafiły do pierwszego piwa. 😀
Drugie piwo jest już bardziej tradycyjne, American Wheat. Piwo przy którym można posiedzieć cały wieczór, z umiarkowaną goryczką i aromatem amerykańskich odmian chmielu.
A więc:
1. In Bloom – Fruit American Pale Ale, ekstrakt 12blg, 5% alk, z dodatkiem malin oraz jeżyn leśnych.
2. Alive – American Wheat, ekstrakt 12blg, 4,8% alk.
Pierwsze piwo w całości trafi do kegów, drugie dostępne będzie w niewielkiej ilości także w butelkach. Piwa zostały uwarzone w Browar Largus.”
Do zobaczenia! (źródło: Facebook)

Pomorskie

Spółdzielczy dorasta! Już 20 października Wasz i Nasz ukochany PUB kończy 2 latka! Jeszcze tylko 16 do pełnoletności! 
Z tej okazji chcemy Was serdecznie zaprosić na imprezę urodzinową! Będzie tort, będzie ciacho no i oczywiście piwo, a nawet ocean piwa 😉 
Dołączajcie do wydarzenia i zapraszajcie swoich znajomych, bo szykujemy dla Was wiele niespodzianek. Do zobaczenia w Spółdzielczym! (źródło: Facebook)

Wielkopolskie

Kolacja jakiej jeszcze w FIDZE nie było!
Food & Beer pairing 🙂

Szef Kuchni Dawid Klimaniec wraz z zespołem zaprezentuje 6-daniowe menu, a o dedykowanych do nich 6 piwach opowie główny piwowar Browaru Za Miastem Piotr Stachecki.
Już wkrótce pełne menu wydarzenia na stronie!

Koncert muzyczny dodatkowo umili Państwu wieczór

Zapraszamy do rezerwacji i zakupu biletów
Cena: 149zł/ 1os
rezerwacja:
[email protected]
tel 601-174-749, 618- 617-475
Bilety można kupić w Restauracji FIGA lub dokonując przelewu na nr konta: Bank PKO 93144013870000000015622261 (źródło: Facebook)

Reklama